Garády Sándor lakóhelyei
Budapest – XII. ker., Alkotás út 7.
Gradl Sándor 1903-ban megvált a Magyar Államvasutaktól és júniusban a Magyar Királyi Kereskedelemügyi Minisztérium vasúti és hajózási biztosává nevezték ki, ettől az időponttól kezdve családjával együtt Budapesten élt. Ugyanebben az évben, vélhetőleg a kinevezéssel összefüggésben saját, valamint 3 gyermeke nevét Gradlről Garádyra változtatta. A család első ízben 1903–1904-ben lakott az Alkotás úton, ekkor az Alkotás út 7. szám alatt. Az Alkotás út ebben az időszakban változásokon esett át, teljesen átalakították a házszámozást 1904 körül, így jelenleg nem tudjuk biztosan megmondani, hogy hol állt az a ház, ahol a Garády család megkezdte budapesti életét.
A Garády család budapesti lakóhelyeiről Hirka Antal, Garády Sándor unokája mesél
Budapest – II. ker., Nyúl utca 12.
1904–1911: Eredetileg földszintes nyaralónak épült 1903–1904 során, ez az épület a Nyúl utca legkorábbi háza, stílusában Lechner Ödön nemzeti-szecessziós motívumai ismerhetők fel. Az épület terveit maga Garády Sándor készítette, az alaprajzban az épület belső térelosztása mellett az egyes helyiségek berendezését is belerajzolta. A terveken tervezőként hivatalosan a kivitelezést végző Hofhauser Elek neve szerepel. Ennek oka, hogy a mérnök, de nem építészmérnök végzettségű Garády Sándornak nem volt épülettervezésre jogosultsága.
Budapest – XII. ker., Alkotás út 23.
A család ismét az Alkotás útra költözött, valamikor Garády nyugdíjazása környékén, azt tudjuk csak, hogy 1922–1925 között, egyes források szerint azonban 1928-ig itt éltek.
Budapest – I. ker., Árok utca 53.
A Déli pályaudvar környéki lakásokat az 1920-as évek közepén-második felében felváltotta a Buda Dunához közelebbi része és a család 1925–1928 között a Tabánba költözött, ahol 1933-ig laktak. A Tabán felszámolása miatt Garádyéknak innen is tovább kellett költözniük. Garády Sándor viszont még sokszor visszatért a környékre, hiszen 1936–1937 során maga is vezetett itt ásatásokat, az Árok utca területén is dolgozott a feltárásain készült naplói tanúsága szerint.
Budapest – XI. ker., Budafoki út 22.
A család utolsó közös lakhelye a XI. kerület Budafoki út 22. számú ház volt, ahová 1934 őszén költözhettek és ez volt Garády Sándor utolsó lakhelye. 1945. február 4-én a szomszédos házat ért bombatámadás során a lakóház légópincéjét is belövés érte. Az ott tartózkodók, köztük Garády Sándor is életét vesztette. Az ostrom alatt lévő városban ekkor nem volt lehetőség a hivatalos temetésre, így a Szent Imre templom mellett kialakított ideiglenes temetőben hantolták el, majd a háború után áthelyezték a Németvölgyi temetőbe. 1963-ban a temető felszámolása miatt a Farkasréti temetőben, 1926-ban elhunyt Aranka lánya mellé helyezték örök nyugalomra.
Garády Sándor volt a Székesfővárosi Múzeum (ma Budapesti Történeti Múzeum) egyetlen világháborús áldozata.
Családi visszaemlékezés Garády Sándor haláláról.