Garády Sándor iskolái
Budapest
V. Lipót téri fiúiskola (II. oszt.) | Nyúl utcai fiúiskola (III. oszt.) | IV. Kötő utcai fiúiskola/elemi népiskola (IV. oszt.) | II. kerületi állami reáltanoda (ma Toldy Gimnázium) 1-8. osztály
Ifjabb Gradl Sándor elemi iskolai tanulmányait valószínűleg Zsolnán kezdte, de a II. osztálytól – azaz 1878-tól – már biztosan Budapesten folytatta. A II. osztályt kisebb késéssel, 1878. október 18-án kezdte meg a Lipót téri (akkor Lipót tér 7–9., ma V. Szent István tér 13–14. – az épület ma műemlék) fiúiskolában, a III. osztályt a Két Nyúl utcai (ma IX. Lónyai utca) fiúiskolában, a IV. osztályt a Kötő utcai (ma V. Piarista utca) elemi népiskolában végezte el. Sándor kitűnő-jó tanuló volt, így az 1881–1882. tanévtől középiskolai tanulmányait a II. kerületi állami reáltanodában, a ma Toldy Gimnáziumként ismert intézményben folytathatta, és itt érettségizett 1889-ben jeles eredménnyel.
Budapest – Műegyetem
A II. kerületi állami reáltanodában sikeresen és jeles eredménnyel letett érettségi után Gradl Sándor a királyi József Műegyetemen kezdte meg tanulmányait. A Műegyetem ekkor még nem a ma jól ismert budai Duna-parti campuson állt, hanem a pesti Belvárosban, a Múzeum körúton, ahol ma az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara található. Itt a matematikából, mechanikából, geodéziából, középítéstanból, hídépítéstanból, út-vasútépítéstanból és vízépítéstanból sikeresen letett szigorlatai után 1893-ban mérnök diplomát szerzett. Ebben a korban az ezeken a területen működő mérnököket a kultúrmérnök névvel illették, így különböztetve meg őket az építészmérnököktől.