HU / EN

Mélyi József művészettörténész előadása az Osztapenko maradhat? című időszaki kiállításunkban

A Black Lives Matter-mozgalom szobordöntései és -áthelyezései után csaknem világszerte átalakulóban van a köztéri emlékműállítás gyakorlata. Az előadás az elmúlt két év fejleményeit tekinti át, miközben bemutatja az elmúlt évtized legjellemzőbb emlékmű-tendenciáit.

Az Osztapenko maradhat? - Köztéri politikai szoboráthelyezések Budapesten 1990-1993 című kiállítás korabeli fotódokumentáció segítségével a Fővárosi Önkormányzat által elrendelt, és a Budapest Galéria által szervezett szoboráthelyezésekről ad vázlatos áttekintést. A képanyag a Fővárosi Levéltárból származik, amely az akkoriban zajló eseményeket kezdeményező módon, saját fotósaival dokumentálta, s így jelentős tényanyagot rögzített képeken is. A képválogatás Csiffáry Gabriella történész-levéltáros (BFL) és Szöllőssy Ágnes művészettörténész (Budapest Galéria) munkája.

Mélyi József a Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet Tanszékének egyetemi tanársegédje és 2006 óta a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem óraadója. Az 1990-es évek közepe óta publikál tanulmányokat és kritikákat magyar szakfolyóiratokban, emellett számos kiállítás kurátora. Fő kutatási területei a 20. századi és a kortárs művészet, a köztéri művészet és az intézménykritika.

A tárlatvezetésen programjegy megváltásával lehet részt venni.
A programjegy ára: 1500 Ft

Vásárolja meg jegyét elővételben a BTM Vármúzeum "Királypince" jegypénztárában vagy online a jegy.hu oldalon!

***

2021. november 1-től kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk viselése a múzeumban. Köszönjük együttműködésüket!

webfejlesztés: